Sıkça Sorulan Sorular

YahClick Nedir?

YahClick Ka bandda çalışan ve 28 farklı ülkeyi kapsayan Yahsat uydusu üzerinden yüksek performanslı, güvenilir, geniş bandlı internet sağlayan bir servisdir. Bu servis Türkiye’de SatNet tarafından sunulmaktadır. Yahclick, kapsama alanı içerisinde lokasyona bağlı olmaksızın anında internet sunar.

YahClick benim olduğum lokasyonda çalışacak mı?

YahClick bulunduğunuz lokasyondaki karasal alt yapı ve de GSM kapsama alanından bağımsız bir şekilde uydu kapsama alanında olduğunuz sürece çalışacaktır. Bu sistem Amerika Birleşik Devletlerinde büyük başarılara ulaşmıştır, uydu interneti kullanan kullanıcı sayısı şimdiden bir milyonu aşmıştır. Yahclick, Yahsat’ın Y1B uydusuyla ve Hughes Network Systems’in yer istasyonunda kullanılmak üzere ekipmanlarıyla çalışır. Hughes tüm dünyada çeşitli ülkelere 1,5 milyon ekipman temin etmiştir. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde HughesNet adı altında Ka bandda çalışan genişband servisini yarım milyon kullanıcıya başarıyla vermektedir. Yahclick, Türkiye’de SatNet tarafından sunulmaktadır ve SatNet’in uydu haberleşmesi konusunda zaten deneyimli ekibi YahSat ve Hughes Network Systems tarafından bu projeye özel olarak da eğitilmiştir.

Yahclick uydu üzerinden internet ile diğer karasal altyapılı internet arasındaki fark nedir?

YahClick servisi uydu üzerinden düşük maliyetli ve hızlı internet servisini özellikle karasal altyapı üzerinden yeterli kalite de internet alamayan bölgelerde sunulmaktadır. Karasal altyapılı servisler interneti fiber optik / bakır kablolarla ve kablosuz olarak sağlar. Yahclick karasal ağlardan bağımsızdır, bu sayede daha güvenilirdir ve de hırsızlıktan, vandalizmden ve kırılmalardan etkilenmez.

YahClick uydu üzerinden internet için nelere ihtiyacım var?

Evinizde veya ofisinizde uydu internetine sahip olmak için çatınıza veya dış cepheye monte edilen küçük bir uydu anteniyle birlikte bilgisayarınıza bağlı küçük bir uydu modemine ihtiyacınız olacaktır. Aynı zamanda Yahclick’e üyelik yaptırmanız gerekecektir.

Yahclick ile internete erişmek için telefon hattım olmalı mı?

Hayır, Yahclick servisini kullanmak için telefon hattına veya bir veri modemine ihtiyacınız yok. Evinizin veya ofisinizin nerede olduğundan bağımsız olarak ve bulunduğunuz yerin telefon ağına bağlantısı olmadan Yahclick servsinden faydalanabilirsiniz.

YahClick fiyatları nasıldır?

Fiyatı oluşturan birden fazla parametre vardır. Bunlar, ekipman fiyatları, kurulum fiyatı, aylık üyelik ücretine ek olarak vergilerdir. Her bir servis planı farklı bir fiyata sahiptir. Daha ayrıntılı bilgi için SatNet ile irtibata geçebilirsiniz.

Mevcut abonelik paketleri nelerdir?

Bireysel ve kurumsal kullanıcılar dahil olmak üzere, farklı müşteri ihtiyaçlarını destekleyen çeşitli hizmet paketleri vardır. Mevcut paketler, kullanıcıların belirli bir zaman dilimi içinde tüketmelerine izin verilen uplink/downlink hızı ve veri kapasitesine göre değişir. Bireysel paketlerimiz hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız, www.yahclick.com.tr/bireyselkullanıcılar* sayfamızı, kurumsal paketlerimiz içinse www.yahclick.com.tr/kurumsalkullanıcılar* sayfamızı ziyaret edin.

Üyeliğimi değiştirebilir miyim?

Herhangi bir promosyona ilişkinbir sözleşme imzalamadığınız sürece, ücretsiz olarak daha yüksek hızlı bir pakete geçebilirsiniz ya da paketinizin hızını düşürebilirsiniz. Aylık faturanız, her paket üzerinde harcanan gün sayısına göre düzenlenecektir.

Bana en uygun paketin hangisi olduğuna nasıl karar verebilirim?

Mevcut çeşitli paketlerimiz vardır. SatNet ekibi, müşterilerine en uygun planı belirlemelerine yardımcı olmak için eğitilmiştir. Size en uygun paketin belirlenmesi için SatNet sizlere bazı sorular soracaktır. İnterneti az kullanıyorsanız, düşük hızlı bir paketi seçebilirsiniz. Eğer interneti çok kullanan biriyseniz, sizi memnun edecek ve geniş veri indirme olanağı sağlayacak yüksek hızlı bir paket sizin için uygun olacaktır.

YahClick hizmeti almak için gerekli tüm ekipmanlar nelerdir?

Bir abone, Yahclick hizmetini alabilmek için 74 cm/98 cm genişliğinde uydu çanağı ve çanağa sabit BUC iledestekleyici anten ayağına ihtiyaç duyar. Kullanıcının ayrıca HN9260 veya HN9460 modeme de sahip olması gereklidir. (Bireysel kullanıcılar için HN9260, kurumsal kullanıcılar içinse HN9460 modem kullanılır.) Bunlar dışında, antenden modeme ve daha sonrada kullanıcı laptopuna bağlantı sağlanabilmesi için uygun uzunluktaki kablolar da bulunmalıdır. Ayrıca kullanıcı kablosuz bir router (yönlendirici) ile kablosuz internete erişimin de keyfini çıkarabilir.

Bireysel kullanıcı terminali ile kurumsal kullanıcı terminali arasındaki fark nedir? (HN9800 ve HN9600)

HN9600 bireysel kullanıcılar için tasarlanmıştır. Bir evde, ortalama olarak her modemin arkasında 1-3 bilgisayar olacaktır. Ancak iş ortamında, her modemin arkasında 20 eş zamanlı PC olabilir. Çok sayıda kullanıcı oturumu işlem yapabilir. Bu yükü kaldırmak için de daha güçlü modem olan HN9800 kullanılır. Ayrıca HN9800 iki LAN portuna sahiptir, böylece kullanıcılar ağları ayırabilirler. Örneğin, iş trafiği ayrı bir ağda, Finans ve İnsan Kaynakları departmanları ayrı bir ağda tutulabilir.

Anten boyutu hizmet kalitesini nasıl etkiler?

Eğer abonenin bulunduğu yer Ka-Band nokta hüzmesinin kenarına yakınsa, güçlü sinyal alımı ve daha kaliteli bir hizmet sağlanabilmesi için daha büyük, 98 cm anten gerekebilir. Ayrıca, kapsama alanı sınırına yakın yerlerde 74 cm anten kullanılsa dahi, dönüş bağlantısını sağlamak için 2W BUC a ihtiyaç duyulabilir.

Ekipmanları nasıl kurabilirim?

YahClick uydu çanağı ve modemi yetkili kurulumcu tarafından sizin için uygun olan bir zamanda kurulacaktır. Kurulumcu anteni güvenli bir şekilde çatı ya da duvara monte edecektir ya da direkt zemine kutupsal montaj yapacaktır. Daha sonra, uydu çanağını YahClick modeme ve modemi de sizin laptopunuza gerekli kablolar ile bağlayacaktır.Bilgisayarınızın bir Ethernet ara birim kartı olması gerekir.Bu bağlantı anında genişbant uydu interneti hızlarına ulaşmanızı sağlayacaktır.

YahClick´i kendim kurabilir miyim?

Hayır. Tüm kurulumlar sertifikalı profesyonel kurulumcular tarafından yapılmalıdır. Ancak bu şekilde, sistemin en iyi hizmet kalitesi garanti edilecektir.

Eğer başka bir eve ya da şehre taşınırsam uydu sistemini de yanımda götürebilir miyim?

Kesinlikle götürebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, SatNet ile görüşmektir. SatNet, sizin bulunduğunuz yere çanak ve modem bağlantısını kesmek için bir kurulumcu gönderecektir. Kurulumcu çanak ve modem bağlantısını kesecektir ve yeni konumunuzda yeniden kurulum yapacaktır. Eğer başka bir şehre taşındıysanız, SatNet yeni yerinize taşındığınızda sizinle irtibata geçebilecek bir kurulumcu ayarlayabilir. Eğer yeni yeriniz için farklı boyutta bir antene ihtiyacınız olacaksa, ekibimiz size bu konuda bilgi verecektir.

Servis planlarında promosyonlar var mı?

Servis planlarının genelde aylık ücretleri vardır. SatNet zaman zaman promosyonlar veya indirimler uygulayabilir.

YahClick servisi için ne zaman faturalandırılırım? Ücreti önceden ödemek gerekir mi?

Faturalandırma servis aktivasyonu ile başlayacak ve ilk ve ikinci ayın servis bedellerinin önceden ödenmesi beklenecektir. SatNet’ten daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Servisi iptal etmek durumunda sonlandırma ücreti uygulanır mı?

Kullanıcı bir yıl kullanmayı tahahhüt ettiyse veya bir promosyon veya indirimden yararlandıysa ve zamanından önce iptal işlemi istiyorsa servis iptal ücreti ödenmesi beklenecektir. Bunun dışındaki durumlarda bir sonladırma ücreti söz konusu değildir.

YahClick internet hızını etkileyecek faktörler nelerdir?

Bilgisayarınızla Yahclick üzerinden internete bağlandığınız zaman veri yükleme ve indirme hızlarınız bilgisayarınız ayarları, o anki kullanıcı sayısı, internet kullanım yoğunluğu, erişmek istediğiniz internet sayfasının büyüklüğü gibi bir çok faktöre bağlı olarak değişebilir. İnternetin en yoğun kullanıldığı saatlerde veri indirme hızınız servis planında yazan değerden biraz daha düşük olacaktır. Hızlar, büyük bir olay olduğunda (doğal afet, vs.) veya tüm kullanıcılar aynı zamanda aynı içeriğe ulaşmaya çalıştığında düşecektir.

YahClick servisinin desteklediği bilgisayar sistemleri var mı?

YahClick servisi; ister Windows, ister Macintosh, isterse Linux veya Android işletim sistemi kullanın çalışacaktır. Bigisayarınızın Yahclick modemine bağlanması için sadece ethernet girişi olması yeterlidir.

İnternetim çok yavaş, ne olmuş olabilir?

YahClick kullanıcılarına Adil Kullanım Politikası (FAP; Fair Access Policy) uygular. Buna göre veri indirme limitinizi aşarsanız bağlantınız oldukça yavaşlayacaktır. Bu gibi durumlarda normal hızlara tekrar dönmek için bir gün boyunca Yahclick internetinizi kullanmaya ara vermeniz önerilir.

YahClick servisini Wi Fi bir ağda kullanabilir miyim?

YahClick terminaleri Wi Fi erişimini desteklememektedir. Ancak, siz kendi kablosuz cihazınızı bağlayarak Wi Fi ağı oluşturabilirsiniz. Fakat, SatNet kablosuz router veya benzeri cihazlardan kaynaklanan problemleri çözmek konusunda sorumlu değildir.

Adil Kullanım Politikası (FAP; Fair Access Policy) nedir?

Tüm YahClick internet kullanıcılarının ağa eşit erişim hakkını sağlayabilmek için Yahclick her servis planı için belli bir zaman aralığında kullanıcının indirdiği veri için bir kullanım limiti belirler. Her hangi bir zamanda kullanıcının indirdiği veri, kullanım limitini geçmiş olursa Yahclick sistemi, kullanıcının ağ üzerinden eriştiği veri hızını geçici olarak kısıtlar. Kullanıcı interneti hala kullanabilir, fakat internet hızı düşecektir. Adil Kullanım Politikası, kullanıcıların büyük bir bölümünün internete rahat ve yüksek hızlarda erişebilmesi için interneti normalin üzerinde kullanan az sayıdaki kullanıcıyı hedefler. Çoğu ağlarda, kullanıcıların %5 gibi bir kesimi toplam trafiğin %50’sını yaratır. Adil Kullanım Politikası tüm kullanıcıların interneti normalin üstü kullanan bu küçük kesimden etkilenmemesi için uygulanır.

Adil Kullanım Politikası nasıl çalışır?

Bu politika 72 saatlik kullanımınızı gözlemleyerek otomatik olarak uygulanır. Her bir Yahclick servis planı bir veri indirme limitine sahiptir. Veri indirme limiti byte cinsinden kullanıcının 72 saat boyunca hiç bir kısıtlama olmaksızın indirebileceği veri miktarıdır. Kullanıcı veri indirdikçe limiti dolar. İnternetin az kullanıldığı periodlardaysa bu limit yavaş yavaş iyileşir. Eğer son 72 saat boyuncaki kullanım bu limiti aşarsa kullanıcı FAP bölgesine girmiş olur ve veri indirme hızı azalacaktır. Hızın düşük olduğu bu bölgede ise kullanıcının limiti yavaş yavaş iyileşecektir ve veri indirme hızı yaklaşık 24 saat sonra yeniden eski hıza kavuşacaktır. FAP bölgesindeyken veri indirmeye devam ederseniz bu süre 24 saati de geçebilir.

Adil Kullanım Politikasından kimler etkilenecektir?

Bazı kullanıcılar ortalama kullanıcılara kıyasla çok daha fazla veri tüketirler, ve bu kullanıcıların limitlerini aşmaları durumunda hızları düşecektir. Tüm kullanıcıların %1’nin diğerlerine oranla 9 kat daha fazla veri tüketiyor olduğuna şaşırabilirsiniz. Bir veri indirme limiti belirlemek band genişliğinin büyük oranının herkesin kullanıma açık olmasını garantiler. FAP uygulaması sayesinde çoğu müşteri iyi bir deneyim yaşayacaktır. İnternet sayfalarında göz gezdirmek, mailleri kontrol etmek, bir kaç kısa video izlemek gibi küçük aktiviteler limitin aşılmasına neden olmaz.

FAP veri yüklemeye mi yoksa veri indirmeye mi uygulanır?

FAP, sadece veri indirmeye uygulanır. Veri yüklemeler, örneğin bir maile resim ekleme gibi, limit içinde sayılmaz. Yahclick sınırsız veri yüklemesi yapılabilinen bilinen tek internet servisidir.

Ne gibi aktiviteler kullancının limitini aşmasına neden olabilir?

Bazı aktiviteler veri indirme limitini doldurmaya daha yatkındır, ve FAP uygulamasını tetikler. Aşağıda bir çok örnek görebilirsiniz; Servis planının veri limitinin %10 büyüklüğünde bir videonun ya da filmin tamamını bir kerede indirmek Çok büyük boyutlu dosyaları indirmek (servis planının veri limitine yakın büyüklükteki dosyalar) Bire bir dosya paylaşım programları Durmaksızın video ve ses dosyaları indirmek ve izlemek (çok sık YouTube kullanmak gibi) E-mail, FTP veya web sunucusu gibi servisleri barındırmak Web-cam beslemesi gibi uygulamarı ağırlamak PC yedeğini almak gibi servislerle merkezi bir sunucuda dosyalarınızı arşivlemek BitTorrent uygulamalarını kullanmak Aşırı veri indirme ve yukarda sözü geçen servisleri kullanma kullanıcıların limitlerini aşmalarına ve FAP’a girerek hızlarının düşmesine neden olabilir. Bilgisayarınıza indirdiğiniz her veri limit hesabınıza katılacaktır. Size indirdiğiniz programlar konusunda dikkatli olmanızı ve internet bağlantınızı bilinçli kullanmanızı öneririz.

İyileşme bölgesinde (Recovery Zone) internet bağlantım nasıl olacaktır?

İyileşme bölgesinde, limitinizi aşmış ve FAP’a girmiş olduğunuzdan yaklaşık 24 saat boyunca veri indirme hızınız düşmüş olacaktır. Bu periodda, Yahclick servisiniz ile hala internet sitelerinde gezebilecek ve e-maillerinizi görebileceksiniz, fakat hızınız normal servis planındaki hızlarınızdan çok daha düşük olacaktır. Örneğin, eğer FAP’ta iseniz ve 10 Mbps’lik bir ev paketi kullanıyorsanız, hızınız 64 kilobits per second’a kadar düşecektir. Bu limitlerini aşmamış diğer tüm kullanıcıların servisi sorunsuz, adilce ve paketlerinde duyurulan hızlarda kullanmaları için uygulanmaktadır. FAP’ta veri yükleme hızlarınız etkilenmeyecektir.

Eğer limitimi aşarsam ne yapmalıyım?

FAP bölgesinde düşük hızlardayken veri indirmeye devam edebilmek için daha önceden alınmış olması gereken jetonları aktive edebilirsiniz. Tek bir jeton aktive edilir edilmez normal hızlarınıza dönmenizi ve 72 saatlik limitinizin sıfırlanmasını sağlayacaktır. Eğer bir jeton aktive etmek istemezseniz internet kullanımızı minimuma indirmeli veya hiç internet kullanmamalısınız. Eğer FAP İyileştirme Bölgesinde yoğun bir şekilde veri indirmeye devam ederseniz, hızınızın düşük olduğu bu zaman dilimi uzayacaktır. Limitinizi sık sık aşıyorsanız veya limitinizin internet ihtiyacınıza göre çok düşük olduğunu düşünüyorsanız servis planınızı yükseltmeyi düşünebilirsiniz. Servis planınızdan mümkün olduğunca yararlanmak istiyorsanız büyük veri indirmelerinizi Sınırsız Bölgede bir indirme yöneticisi kullanarak yapabilirsiniz.

FAP jetonları kaç Türk Lirasıdır? Aylık, haftalık ya da günlük müdür?

FAP yeniden yapılandırma jetonları veri sayacını sıfırlamaya yarar. Böylece bir sonraki 72 saat yani 3 gün için aylık veri indirme hakkınızın %10’una sahip olursunuz. Yeniden yapılandırma jetonunu sadece FAP bölgesinde olduğunuz zaman uygulayabilirsiniz. Her servis planı için farklı bir jeton fiyatı vardır. Servis planınızın jeton fiyatları için SatNet ile irtibata geçebilirsiniz. Sadece kendi servis planınıza ait jetonlar alabilirsiniz. Daha önceden alınan jetonların kullanım süreleri siz servisinizi sonladırmak istemedikçe dolmaz.

Limitimi aştığımı nasıl doğrularım?

Geçmiş kullanımınızı ve FAP durumunuzu kullanıcı girişi sayfasından Check My Usage linkinden öğrenebilirsiniz. Kullanıcı girişine şu linkten ulaşılabilir: https://eupgateway.yahclickonline.com

Limit durum ölçerde gördüğüm değer Check My Usage linkinde görünen kullanımımla uyuşmuyor. Neden?

Yahclick’in durum ölçer uygulaması üzerinden veya terminalinizin Sistem Kontrol Merkezi üzerinden ulaşabileceğiniz limit durumu uygulaması veri indirme hızınız düşmeden daha ne kadar byte veri indirebileceğinizi söyler. Burada görünen durum, Yahclick ağ geçidinden siz veri indirdikçe canlı zamanda gelir. Check Usage sayfası terminalinizden indirdiğiniz ve yüklediğiniz geçmiş veri miktarını gösterir. Bu data ise saatte bir güncellenen kullanım raporlarından çekilir. Ağ politikaları ve sistem durumuna göre terminalinize aktarılan bazı veriler limit hesabınıza dahil edilmez, fakat tüm veriler Check Usage sayfanızda referans olarak gösterilecektir. Örneğin, serbest bölgede indirdiğiniz herhangi bir veri de Check Usage sayfanızda görülecektir, fakat bu veriler limit hesaplamanıza dahil edilmeyecektir. Veri indirme limitiniz her hangi bir zamanda en fazla servis planınızda belirtilen değer olacaktır.

Sınırsız Bölge nedir?

Sınırsız Veri İndirme Bölgesi, Yahclick ağının çok az kullanıcı tarafından kullanıldığı zaman dilimidir, yani günün en az internet kullanımı olduğu dilimidir. Bu bölgede tüm kullanıcılar, limitlerine dahil edilmeksizin yüksek hızlarda veri indirebilirler. Sınırsız bölge zaman dilimi gece 1:00 ile sabah 6:00 arasıdır.

Sınırsız Bölge niçin uygulanır?

Bu süre, Yahclick abonelerine otomatik güncellemelerini planlamaları veya büyük dosyalarını indirebilmeleri için sağlanır. Sınırsız bölge, bireysel kullanıcılaraağın yoğun bir şekilde kullanılmadığı zaman diliminde internet erişim hızı düşmeksizin film ve yazılım gibi büyük dosyaları indirebilmeleri açısından esneklik sağlar.

Veri indirme bölgesinde yapabileceklerim konusunda bir kısıtlama var mı?

Evet, bu bölgede indirme hızlarınız garantilenmez, uydu kapasitesine bağlılık gösterir. Bu bölgede ağı kötüye kullanım tespit edilirse bu bölgeninin kullanım uygunluğu ilgili kullanıcı için gözden geçirilecektir ve hatta faturasına ek bir ücret yansılatılabilir.

Sınırsız Bölgedeyken, ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Sınırsız bölgedeyken otomatik sistem güncellemelerinizi planlamanızı tavsiye ederiz. Ayrıca sınırsız bölgedeyken, büyük dosya indirmelerinizi otomatik olarak planlamanızı sağlayacak indirme yöneticisi yazılımlarından birini kulanabilirsiniz.

Veri indirme limitimi aşmışken, Sınırsız Bölgedeinterneti kullanmam hızımın düşük olduğu zaman dilimini uzatacak mıdır?

Hayır. Sınırsız bölgedeki veri indirmeleriniz iyileştirme süreciniziuzatmayacaktır.

Eğer büyük bir veri indirirken sınırsız bölge başlarsa ve indirme işlemimin ortasındaysam, ne olacaktır?

Sınırsız bölge başladığında hızınız düşükse, indirme hızınız normal paket hızınıza dönecektir ve indirdiğimiz veriler iyileştirme süresini artırmayacaktır. Eğer hızınız düşük değilse (limitinizi aşmadıysanız), sınırsız bölgedeki kullanımınız limitinizde hesaba katılmayacaktır.

Eğer veri indirirken sınırsız bölge biterseve indirme işlemimin ortasındaysam, ne olacaktır?

Eğer sınırsız bölge başlamadan öncelimitinizi aştıysanız, sınırsız bölgede artan indirme hızınız sınırsız bölge bittiğinde tekrar azalacaktır. Gece saat 01.00’dan önce limitinizi aşmadıysanız, sınırsız bölgedeki kullanımlarınız limitinize dahil edilmeyecektir. Ancak, sınırsız bölge sabah saat 06.00’da sona erdikten sonraki veri kullanımınız limitinizde hesaba katılacaktır.

Eğer veri indirme limitimi çoktan aşmışsam, Sınırsız Bölgeyi hala kullanabilir miyim?

Evet. Sınırsız bölge sırasında, tüm kullanıcılar herhangi bir hız kısıtlaması olmadan paketlerinin hızlarına ve mevcut uydu kapasitesine göre veri indirebilirler.

YahClick’in FAP uygulaması kullanıcının aylık limitinin en fazla %10’nunu kullanamasına izin veriyor. Daha fazla veri indirebilirmiyim?

Adil Kullanım Politikası kullanıcıların çok büyük bir oranının ağa eşit erişim hakkını garanti etmek için internet sağlayıcıları tarafından uygulanır. Veri limiti kavramı ise başlangıçta boş olup kullanıcı veri indirdikçe dolan ve aynı zamanda altında bir delik olan bir kaba benzetilebilir. Bu kap her 24 saatte önceden belirlenmiş bir miktar kadar boşalır. Eğer kullanıcı hiç bir zaman kabı tamamiyle dolduramazsa yani boşalan veri miktarından her zaman daha az veri indirirse kullanıcı internetinin yüksek hızlarda keyfini çıkarır. Yahclick’in bu uygulaması kullanıcının aylık limitinin tamamını ayın ilk bir kaç gününde bitirmesini ve ayın geri kalanında yüksek hızlı internet hakkını yitirmesini engeller. Eğer çok fazla video indiren biriyseniz, size Sınırsız Bölgenin hiç bir ücret ödemeden limitsiz veri indirme ve yazılım güncellemeleri yapma avantajından yararlanmanızı ve internetin yoğun kullanıldığı diğer zamanlarda ise sadece internette gezinmenizi ve maillerinizi kontrol etmenizi öneririz. Veri indirmelerini bu şekilde yöneten kullanıcılar hızları düşmeksizin internetlerinin keyfini çıkarabilirler. Unutmayın ki Yahclick size sınırzsız veri yükleme hakkı tanıyor, fotoğraflarınızı veya büyük boyutlu dosyalarınızı internete yüklemeniz limit doldurmada hesaba katılmaz. Yahclick, limitinizi sıfırlamanızı sağlayan FAP jetonları ile de size bir esneklilik sağlıyor. Böylelikle normalden fazla veri tüketmeleri gereken bazı durumlarda kullanıcılar daha yüksek bir pakete geçmeye zorunlu kalmazlar.

Copyright ©2015. Tüm Telif Hakları Saklıdır.