Neden YahClick?

Güvenilir, yüksek performans ve geniş kapsama alanı!

YahClick; uydu üzerinden tüm Türkiye\´de bireysel ve kurumsal kullanıcılara düşük maliyetli, yüksek hızlı, geniş kapsama alanlı ve güvenilir internet servisi sağlayan bir teknolojidir.

YahClick´in misyonu hız, maliyet ve servis seviyesi anlamında bireysel kullanıcıların ve kurumların her türlü ihtiyacına cevap verebilecek çeşitte esnek servis paketleri sunmaya dayanır.

YahClick Nasıl Çalışır?

YahClick, kendi servis bölgesinde Ka band üzerinden çoklu nokta hüzme teknolojisi ile internet bağlantısı sağlayan ve böylece frekans geri kullanımı yaparak spektrumu verimli kullanmayı başaran ilk uydu olan Y1B´yı kullanır. Çoklu nokta hüzme teknolojisi yer istasyonunda daha verimli olmayı getirir.

YahClick hizmeti, güvenilir internet talebinin hızla arttığı ülkemizde, ülkemiz gereksinimlerini iyi anlayan ve son kullanıcı ile hızlı ve etkili iletişim yeteği olan SatNet ekibi tarafından sağlanır.

Esnek sistem dizaynı sayesinde, SatNet belirli market ve sektörlere temel internet kullanıcıları olan ev kullanıcılarından yüksek hızlı servis gereksinimleri olan kurumsal kullanıcılara kadar herkese ekipmanlarıyla birlikte internet servis olanakları sunar. Kapsama alanı içindeki her yerden küçük bir uydu anteni ve uydu modemi ile hızlı bir şekilde internete bağlanılabilir.

Kullanıcılar karasal alt yapının oluşturlumasını beklemeksizin internet dünyasının tamamına erişebilir. Kullanılan teknoloji sayesinde güç ayarlaması yapılır ve böylece ağır yağışlı bölgelerde bile bağlantı bozulmaz veya kopmaz.

YahClick, daha geniş band aralığı sunan Ka bandda çalışan yeni nesil uyduları kullanır.

Bu yüksek verimli uydular çoklu nokta hüzme teknolojisini kullanır ve geniş bandlı servisleri sağlamak için optimize edilmiştir. Geleneksel uydulara göre temel avantajları şunlardır:

  • Karada daha yüksek verime sahip olunması ve bu sayede daha küçük antenlerle (74 cm) daha düşük güçlü yükselticiler kullanılabilmesi ve böylece düşük maliyetli kullanıcı ekipmanı temini.
  • Hüzmelerde verimli frekans geri kullanımı sayesinde düşük maliyetli genişband sağlanması.
  • Yüksek güvenilirlikle daha yüksek erişim hızları
  • Frekans geri kullanımı ve uydu teknolojisi
  • Frekans geri kullanımında aynı frekans farklı coğrafi alanlarda defalarca kullanılabilir (GSM teknolojinde olduğu gibi)
  • Frekans geri kullanımı spektrumun etkili kullanımını artırır ve böylece daha yüksek verim elde edilir.
  • Ka bandın yüksek frekanslarda olması uydu üzerinde frekans geri kullanımına izin verir.

Copyright ©2015. Tüm Telif Hakları Saklıdır.